13 червня 2006 року підчас особистого прийому голові Харківської обласної ради В. Салигіну було передано колективну заяву членів сільської ради с. Рокитне Нововодолазького району, в якій йшлося про ситуацію, що склалась навколо сільської школи. У 1994 році стара школа була знесена і на її місці почалося будівництво нової школи. Будівлю було майже закінчено – були засклені вікна, підведена траса сантехнічних і теплових споруд, змонтована котельня, окремо зберігалися завезені двері. Сільрада очікувала кошти для закінчення будівництва, які мали бути виділені за рахунок субвенцій, що мали надійти з держбюджету у Харківську область у 2005 р. Але наприкінці минулого року двоповерхову будівлю школи було демонтовано. Трапилося це після того, як представники громади звернулись до голови обласної державної адміністрації, але ж відповіді не дочекались.

26 червня група депутатів, а саме заступник голови обласної ради Володимир Заковоротний, заступник голови постійної комісії з освіти та науки Лідія Дулуб та заступник голови постійної комісії з питань забезпечення законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та організованою злочинністю Валерій Цюрток, за дорученням голови Харківської обласної ради Васілія Салигіна виїхала до с. Рокитне.

Депутати оглянули місце, де будувалася школа, відвідали приміщення, у якому діти навчаються зараз, зустрілися із головою Рокитянської сільради, директором школи, батьками школярів.

Як повідомив В. Цюрток, недобудовану школу придбало ТОВ «Харківенергострой». За його словами, школа була побудована на 75% і утримувалася на балансі колгоспу ім. Леніна. Коли колгосп збанкрутив, була створена фірма «Агросервіс», яка відмовилася брати на свій баланс будівлю школи. Школа визнана безхазяйною, була виставлена на аукціон і продана.

Л. Дулуб вважає, що для вирішення питання про подальшу долю рокитнянської школи, за доцільне було би створити єдину учбову установу, об’єднавши рокитянську школу та ПТУ, яке розташоване в цьому селі.

Підтримав її й заступник голови обласної ради В. Заковоротний, але наскільки це реально, говорить він, треба ще з’ясувати. Підбиваючи підсумки поїздки, він зазначив, що в цій заплутаній ситуації виникають декілька питань: по-перше, про законність продажу нової шкільної будівлі і цим має зайнятись постійна комісія обласної ради по боротьбі із організованою злочинністю; по-друге, де навчатись дітям.

Як би не склались обставини зі школою, В. Заковоротний впевнений, що школа в селі Рокитне існуватиме, діти будуть навчатись.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я